środa, 18 września 2013

Obchody 17 września we Wrocławiu.

17 września to rocznica napaści Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na broniącą się przed Hitlerem Polskę. Ten nóż w plecy ZSRR wbiło nam w roku 1939 naszej ery. Skąd ten obszerny wstęp? Tego przecież uczą w każdej szkole na poziomie podstawówki. Może i uczą, ale są tacy co nawet tego ze szkoły nie wynieśli.

Czemu o tym piszę? Miałem dzisiaj przyjemność uczestniczyć w obchodach tej rocznicy, zorganizowanych przez WKS Śląsk Wrocław oraz NOP. W obchodach uczestniczyli też wrocławscy członkowie Ruchu Narodowyego oraz innych środowisk narodowych. Ku mojemu zaskoczeniu znalazły się jednak osoby postronne nie mające zielonego pojęcia jaką datę obchodzą zgromadzeni na rynku, a gdy ją podałem dalej nie kojarzyli co ona symbolizuje. Tak – są tacy ludzie. Uchwyciło się to w 7 minucie i 19 sekundzie nagrania.

Na całe szczęście nikt z uczestników nie miał problemów z faktami historycznymi, ich znaczeniem dla historii Polski i Polaków. Godnie i w spokoju zgromadzeni przemaszerowali z wrocławskiego rynku pod pomnik ofiar systemu stalinowskiego gdzie odśpiewano hymn Polski, po czym rozwiązano manifestację i wszyscy spokojnie udali się do domów.

2 komentarze:

  1. Ale artykuł na stronie GóWna jest z 1.03.2013r. Takiej manipulacji nawet na Czerskiej by się nie powstydzili.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie artykuł dotyczył innej daty a ja to przeoczyłem. Zmylił mnie tytuł, nie było to celowe. Dziękuje za uwagę.

      Usuń